Logo Обкладинка

Передмова

"Сьогоднішнє цифрове середовище сповнене чуток та недостовірних матеріалів, що змушує журналістів активно відсортовувати правдиву і справжню інформацію від брехні. Цей новаторський довідник є обов’язковим для вивчення журналістами, які працюють з усіма видами контенту, створеного користувачами."
- Уілфрід Руттен, Директор Європейського центру журналістики

"Достовірна інформація може стати рятівною під час гуманітарних криз, але умови виникнення останніх є зазвичай найскладнішим часом для збору перевірених даних. Ця книга допоможе підтверджувати факти на місці подій не лише журналістам, але й усім, хто бере безпосередню участь у кризових ситуаціях."
- Уільям Спіндлер, представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)

Цей довідник стане незамінним для журналістів, які висвітлюють міжрелігійні та міжетнічні конфлікти у збалансований, прозорий та точний спосіб. І зрештою допоможе зменшити напругу ззовні та всередині різних суспільств."
- Метью Хоудес, директор Альянсу цивілізацій ООН (АЦ ООН)

В наші часи неодмінно потрібно вміти розрізняти справжню інформацію, так само як підтверджувати новини та інші матеріали. Цей довідник надає всі необхідні інструменти для цього і журналістам, і споживачам новин."
- Говард Фінберг, директор наукових альянсів та партнерств при інституті Пойнтера

Правильне розуміння фактів - головний принцип журналістики. Але медіа ведуть боротьбу за етичність, коли відбувається карколомна подія. Цей довідник допоможе репортерам залишатися вірними правді, навіть коли в онлайні лютують спекуляції."
- Ейдан Уайт, директор Мережі етичної журналістики (МЕЖ)

"Сутність - у правильній інформації, у правильний час, у правильному місці. Коли маємо обмежений доступ до місця катастрофи, рятівникам критично важливо вміти ефективно збирати інформацію через соціальні мережі. Цей довідник буде корисним як для працівників в сфері гуманітарної допомоги, так і для інтернет-волонтерів."
- Крістоф Денненмоузер, Керівник відділу термінових потреб у Humanity Road,Inc.
Creative Commons License
Цю роботу ліцензовано у відповідності до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.