Logo Обкладинка

Кейс 4.1: Верифікація Дивного Пляжного М’яча, побаченого під час негоди

Филиппа Лоу і Кэролайн Беннок очолюють GuardianWitness, платформу відкритої журналістики The Guardian, де читачі діляться своїм відео, фотографіями та історіями. Раніше Бэннок працювала старшим продюсером новин і редактором закордонної інформації на Channel 4 News. Вона твітить в @carlanine. Лоу працювала продюсером на радіо BBC, і має ступінь доктора філософії у питаннях залучення аудиторії для медіа мовами національних меншин. Вона твітить в @philonski.

Вітри штормової сили і дощ спричинили повені і відключення електрики на півдні Великобританії в жовтні 2013 року. Ці події мали вплив на велику кількість людей, тому для того, щоб зробити висвітлення The Guardian більш глибоким та повним, ми попросили читачів поділитися фотографіями, відео і історіями руйнування, використовуючи нашу платформу для користувацького контенту GuardianWitness.

Серед посилань, що ми отримали, було дивне фото того, що, здавалося схожим на велетенський різнокольоровий пляжний м’яч, розміром принаймні в дві висоти двоповерхового автобусу. Він знаходився на об’їзній дорозі Олд-Стрит в Лондоні. Це було одним з тих зображень, які негайно викликають питання: “Чи не занадто це добре, щоб бути правдою?” Ми дуже остерігались того, щоб це не виявилось підробкою.

Ми розпочали перевірку фотографії користувача з використання Google reverse image search і TinEye, щоб перевірити, що зображення не було запозичене з іншого веб-сайту. Користувачі часто намагаються повідомити нас про новину, надсилаючи фото, які були опубліковані на інших сайтах новин, або поширені у Twitter і Facebook. Тому зворотний пошук зображення – це завжди перша перевірка, яку ми робимо.

По нашому «неймовірному надувному» пошук у Google не дав результатів, що означало, що фотографія була або оригінальною, або дуже свіжою і ще не підхопленою жодними іншими службами новин – поки що. Адже хороший контент дуже швидко публікується!

Найважливіший інструмент верифікації, який ми маємо - пряма бесіда з користувачем. Кожен користувач GuardianWitness повинен надати нам свою адресу електронної пошти, хоча ми при цьому не маємо жодної гарантії, що ця адреса є коректною. Таким чином, ми надіслали лист даному користувачеві електронною поштою, щоб спробувати вступити з ним в контакт. Тим часом ми продовжували виконувати інші верифікаційні перевірки.

Зазвичай ми перевірили б, де саме було зроблено фото, порівнюючи отримане зображення з тим, що надасть Google Street View, але оскільки наша команда знайома з районом Олд-Стрит, ми розпізнали вид на фотографії і були впевнені, що знімок робився саме там. І хоча ми знали район, ми не могли пригадати, щоб там колись спостерігали велетенський пляжний м’яч – тому ми виконували онлайн пошук більш ранніх доказів. Ми знайшли, що раніше таке вже спостерігалось, але розмір був обмежений вершиною будівлі поблизу. Це відкриття означало, що вірогідність того, що зображення є правдивим, стала більшою, ніж ми подумали спочатку.

Ми перевірили Twitter на згадки про пляжний м’яч тим ранком, і знайшли підтвердження, що були інші спостереження в той час, коли користувач стверджував, що зробив фотографію. Наш пошук по Twitter вивів нас на пізнішу фотографію, зроблену іншим користувачем, після того, як куля здулася.

Нарешті, користувач увійшов в контакт з нами і, в розмові з ним по телефону ми змогли підтвердити, що він безпосередньо зробив цю фотографію.

Зробивши усі ці кроки, щоб верифікувати зображення, ми були щасливі, що історія склалась завдяки уважному вивченню. Чарівне зображення невловимого пляжного м’яча в проливному дощі було видане у живому блозі The Guardian, і отримало широке поширення у соціальних медіа.Creative Commons License
Цю роботу ліцензовано у відповідності до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.