Logo Обкладинка

Про Посібник

Посібник з Верифікації - новий інноваційний ресурс для журналістів та організацій, які надають допомогу, що містить покрокові інструкції щодо того, як під час надзвичайних ситуацій працювати з контентом, отриманим від читачів.

У кризових ситуаціях соціальні мережі перевантажені оновленнями інформації щодо стану ситуації, запитами про допомогу, звітами про розвиток подій і рятувальною інформацією. Повідомлення коректної інформації часто є критичним для точного спрямування допомоги від громадян та рятівників; це, буквально кажучи, може бути справою життя або смерті.

Посібник надає кращі практичні поради щодо того, яким чином перевіряти та використовувати інформацію, отриману від широкого кола людей, а також дієві рекомендації щодо організації підготовки ньюзрумів до роботи під час лиха.

Незважаючи на те, що посібник призначений для журналістів та фахівців з надання допомоги, він може бути використаний будь-ким. Його поради і покрокові інструкції є цінними незалежно від того, ким ви є - журналістом-новинарем, громадським репортером, надавачем допомоги, волонтером, студентом школи журналістики, спеціалістом з кризових комунікацій чи науковцем, який досліджує соціальні медіа.

Посібник розроблено і підготовлено Європейським Центром Журналістики, який базується у Голандії, в рамках ініціативи Журналістики надзвичайних ситуацій.

Редактори посібника

Редактор: Крейг Сільверман, Інститут Пойнтера
Літературний редактор: Мерілл Перлманн, Американське товариство літературних редакторів (ACES)

Виробництво

EJC logo

Європейський центр журналістики (EJC), http://ejc.net, є незалежною міжнародною неприбутковою фундацією, діяльність якої сфокусована на високих стандартах журналістики, досягненню яких, поміж іншим, допомагає додаткове тренування журналістів та професіоналів ЗМІ. Базуючись на своїй широкій міжнародній мережі, Центр працює як фасилітатор та партнер у широкому колі проектів, пов’язаних із журналістикою.

 

EMJO logo


Журналістика надзвичайних ситуацій, http://emergencyjournalism.net, є ініціативою Європейського Центру журналістики (EJC), яка поєднує для професіоналів ЗМІ релевантні новини та ресурси.

 

Видання української версії

UAPP logo

Редагування та адаптацію перекладу на українську мову здійснено Українською Асоціацією Видавців під керівництвом Олексія Погорелова

Переклад, літературне редагування та верстка - В’ячеслав Білоусов


Спонсори

Dutch Ministry of Education logo

African Media Initiative logo

 

Партнери

United Nations High Commissioner for Refugees logo

United Nations Alliance of Civilisations

United Nations Development Programme

Poynter

Ethical Journalism Network (EJN)

Meedan

Humanity Road

Witness

Dart Centre Europe

Dart Centre Europe
Creative Commons License
Цю роботу ліцензовано у відповідності до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.