Додаток: ВІЗУАЛІЗАЦІЯ ПРАВОСУДДЯ: Робочий посібник з посилення доказової цінності відео, яке використовується для захисту прав людини
Як ми бачимо з Кейсів, наведених в цьому надзвичайно корисному посібнику, контент, надісланий користувачем, може грати визначальну роль у приверненні уваги до порушень прав людини – за умови, що його можна верифікувати. Але багато активістів та авторів відео хочуть, щоб їх відзнятий матеріал зробив більше. Вони мають внутрішнє очікування, що демонстрація запису знущань допоможе здійснити правосуддя. Нажаль, якість відео та іншого контенту, зробленого громадянами, нечасто досягає рівня, потрібного для того, щоб стати доказом в суді, діючому у відповідності до норм загального права.
З невеликими вдосконаленнями сюжет, для зйомки якого громадяни чи активісти часто ризикують своїм життям, може зробити більше, ніж просто вразити суддів - він також може служити доказом в процесах кримінального і цивільного судочинства. Безкоштовний гід “Візуалізація Правосуддя: Робочий посібник з посилення доказової цінності відео, яке використовується для захисту прав людини “, який зараз готується до виходу, призначений, щоб надавати довідки громадянам-свідкам і активним борцям за права людини, які прагнуть використати відео не лише для документації зловживань, а також і для честолюбної кінцевої мети – доведення злочинців до суду.
Чому посібник?
Коли маніпуляція із зображеннями є простою, а створити фальшивий контекст легко, вже недостатньо просто відзняти, поширити і, таким чином, вплинути на суд. Активісти, які виробляють сюжет, і сподіваються, що він буде використовуватися не лише журналістами, але також дослідниками і судом, повинні пам’ятати фундаментальні питання, які піднімає “Посібник з Верифікації”: «Чи можна перевірити це відео?», «Чи зрозуміло, де і коли воно було зняте?», «Чи було воно підроблено або відредаговано?» Вони також повинні пам’ятати інші питання, більш властиві системі правосуддя: чи дійсно сюжет відноситься до злочину проти прав людини? Чи можна довести його походження? Чи він посилює правосуддя чи навпаки, нехтує ним?
Для кого це?
Основна аудиторія посібника - люди, які працюють в цій області, ті, хто знімає або потенційно може знімати порушення прав людини. Це можуть бути громадські журналісти, активісти, репортери або дослідники прав людини. Деякі з них можуть вже зараз знімати подібні зловживання, і могли б використати посібник для збільшення доказової сили відео, яке вони створюють. Інші, можливо, зараз досліджують порушення прав людини традиційними засобами, але хочуть включити відео в повідомлення щодо прав людини, у спосіб, що може посилити їх колекцію доказів.
Комплексний гід “Візуалізація Правосуддя,” створений WITNESS разом з колегами, які працюють у галузі захисту прав людини, розповість про:
- Роль відео в процесі кримінального судочинства
- Методи зйомки відео з посиленою доказовою цінністю
- Як розставити пріоритети, який саме контент необхідно зняти
- Управління роботою ЗМІ таким чином, щоб зберегти ланцюг доказів
- Приклади для вивчення, які ілюструють, як відео використовувалося в судових процесах
Журналістика і правосуддя
В той час як “Посібник з верифікації” забезпечує журналістів і членів команд реагування на кризи інноваційними методами аналізу громадянського відео, створений WITNESS “Робочий посібник з посилення доказової цінності відео, яке використовується для захисту прав людини” підходить до тієї ж самої проблеми з іншої сторони. Він забезпечує тих, хто знімає, методами, які дозволяють зробити відео настільки цінним, наскільки можливо, щоб продемонструвати зловживання і звершити правосуддя. Разом, ці два ресурси допомагають забезпечити, що більша кількість камер у більшій кількості рук призведе до кращої журналістики і якіснішого правосуддя.
Додаткова інформація
Щоб не пропустити появу цього посібника, зробіть закладку для веб-сайту WITNESS: www.witness.org.
Цю роботу ліцензовано у відповідності до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.