Logo Обкладинка

Кейс 5.3: Підтвердження місця зйомки і змісту відео

Крістоф Кеттль - менеджер з дій в надзвичейних ситуаціях в Amnesty International США. Він спеціалізується на використанні супутникових зображень, мобільних технологій і громадянських медіа для дослідження і захисту прав людини. Він - експерт з міжнародного гуманітарного права, аналізу конфліктів, подолання криз і валідації відео. Він регулярно робить доповіді з питань технологій і прав людини, включаючи SXSW 2014. Він свідчив перед Конгресом США про військові злочини в Шри-Ланці. Численні національні і міжнародні медіа, включаючи AP, BBC, CNN, Al Jazeera і Reuters, регулярно висвітлюють результати його роботи. Він твітує як @ckoettl.

Під час потужних зіткнень в Каїрі в серпні 2013 року в YouTube з’явилось одне особливе відео , яке привернуло велику увагу засобів масовій інформації. (Оригінальне відео було згодом видалене з YouTube, але його можна побачити тут.) Широко застосований опис для цього відео, який наприклад з’явився в заголовку блогу Washington Post, повідомляв, що протестуючі зіштовхнули патрульну машину з мосту в Каїрі.

Насильство з боку протестуючих, звісно, релевантне непропорційному використанню сили поліцією, яке ми досліджуємо в Amnesty International. Ми також працюємо над верифікацією відео як частини визначення, чи сталися порушення прав людини. В результаті це відео стало важливим сюжетом, що потребував обережного вивчення.

Те, що не потрапило до відео, на відміну від опису і заголовку, що з нього виходить, було те, що жодного протестуючого не можна було помітити фактично штовхаючим автомобіль з мосту. Ясно, це потребувало ближчого розгляду. Ось що я зробив, щоб оцінити зміст відео і визначити точне місце зйомки інциденту:

Один з перших кроків на шляху валідації громадського відео - це пошук іншого контенту, що показує той же самий випадок [1]. Я зазвичай шукаю в YouTube, так само як і в панелі пошуку Storyful (платний сервіс) і в Storyful Open News Room, щоб знайти додатковий відео контент. (Як зазначено в главі, я фільтрую свої пошуки в YouTube по даті завантаження, щоб скоротити кількість результатів.) Використовуючи ці інструменти, я знайшов друге відео, зняте з іншого кута. Воно, здається, зроблене з сусідньої висотки, і таким чином забезпечує широкий погляд на місце дій в цілому. Додатковий сюжет показує, що ніхто фактично не штовхав поліцейську машину з мосту. Швидше автомобіль, здається, зіткнувся з іншим транспортним засобом, відкотився назад і злетів з мосту. Друге відео підтвердило, що інцидент був реальним. Але він також показав, що опис (і заголовок) були неточними.

З новою точкою зору, забезпеченою другим відео, стало легше знайти точне місце, де відбувся інцидент. Стаття в Washington Post “Міст 6-го жовтня” описувала відео. Її досить, щоб розпочати, оскільки міст легко знайти на онлайн мапах. Проте, міст – це фактично дуже довга піднята дорога, яка пролягає через значну частину міста. Це ще більше стимулювало знайти точне місце подій.

Ретельно розглядаючи друге відео, знайшовся один орієнтир - спортивний стадіон. Простежуючи Міст 6-го жовтня на Google Earth, я зміг ідентифікувати два стадіони, які знаходяться у безпосередній близькості від мосту. Після обертання виду Google Earth, щоб знайти потенційне місце подій і кут погляду людини, яка знімала їх, я знайшов місце, що відповідає другому стадіону. Підтвердивши місце в цілому, стало легко точно визначити висотні будівлі, що видно у відео інциденту. Використовуючи інструмент картографії в Google Earth Pro, я зробив просту карту огляду, зазначивши точки зйомки обох відео, поле зору і відповідні орієнтири:

Координати першого відео: 30.058807, 31.303089

Наксамкінець, ще дві особливості підтвердили місце зйомки: на задньому плані відео видно передавальну телевізійну вежу, яку також можна побачити на супутникових зображеннях. Додатково, я включив рівень Панорама на Google Earth, щоб перевірити зроблені користувачами фотографії. Рівень Панорама містить прив’язані до географічних координат фотографії, зроблені користувачами, які забезпечують місцевий огляд, і таким чином високий рівень деталізації. Є також декілька фотографій з-під мосту, де впав автомобіль, і колони мосту, які видно на відео, відмінно співпадають.

Завдяки комбінації відео пошуків, Google Earth і Google Maps, я швидко зміг перевірити, де було знято відео, а також викрити помилковий опис, у якого, можливо, були серйозні значення для протестуючих в Каїрі.

На кінець, після роз’яснення реальної історії падіння патрульної машини з мосту, Washington Post опублікував другий пост і виправлення.


  1. Більше інформації про цінність мультиперспективного відео, будь ласка, дивіться: Хел Ходсон: "Мультизйомка відео може ідентифікувати порушників громадянських прав". New Scientist, 28 28 червня 2013 року; і Проект Rashomon.



Creative Commons License
Цю роботу ліцензовано у відповідності до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.